LAJME

0 2413

Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim në mbledhjen e sotme në Tetovë ka reaguar mbi rastin e...
0 2316

Më shumë se 100 kreditorë të Feni Industri janë në proces të pagesës, marrëveshjet janë nënshkruar dhe tanimë...
0 2021

Urgjentisht, nga sot do të rritet kuota e ilaçeve me reçetë, paralajmëron Fondi për sigurim shëndetësorë. Për këtë qëllim do të...
0 2009

Ambasada amerikane vlerëson se pas miratimit të Ligjit për gjuhët është me rëndë që kuvendi të ecë...
0 2088

Arbër Çekaj është pronari i kontenierit ku u kapën 613 kilogramë kokainë kolumbiane. Por Çekaj është arratisur pak ditë...
0 1057

Corey Fen, një burrë njëzet e nëntë vjeçar në Kanada, vrau partneren e tij dhe dy...
0 983

Erë e fortë, e cila përkohësisht do të tejkalohet me shpejtësi rreth 80 kilometra në orë dhe...
0 956

Aktorja e filmave për të rritur, Stormy Daniel u kërcënua fizikisht e u paralajmërua të heshte...
0 1005

Ish ushtari i UÇK-së nga Kumanovës, Safet Aliti, i cili tani jeton në Gjermani, ka komentuar lavdëratat e partiakëve me ligjin për përdorimin e...
0 1018

Ndryshe nga mendimi i përgjithshëm dominues se një valë emigrimi e viteve të fundit po e merr më qafë Shqipërinë, kryeministri Edi Rama e...