Home LAJME Bilall Kasami nga BESA i kundërpërgjigjet Abdilaqim Ademit (VIDEO)

Ministrit të Arsimit dhe sekretarit të BDI-së Abdilaqim Ademi, gjatë deklaratës që ka dhënë në televizioni Art ditë më parë në Tetovë, mes tjerash akuzon se disa nga themeluesit e Lëvizjes Besa kanë qenë funksionar të BDI-së, dhe këto personalitete që shëtisin nga një subjekti politik tek një tjetër nuk kane autoritet për themelimin e një partie.

Ndërkohë, për këtë i është kundërpërgjigjur koordinatori i Lëvizjes politike BESA, Bilall Kasami, duke thënë se Ademi i BDI-së e ka përdorur formulën, – “të të them, sa s’më ke thënë’, transmeton Almakos.

Shikoni videon:
Linku direkt per smartphone :ndiqni videon ne Youtube https://www.youtube.com/watch?v=mdlCHfhIBLY&list=UU9nPgSsgYE8jNo9S8YVNO9g

Tutje Kasami i BESA ka thënë se kjo lëvizje politike është për bashkëpunim me partitë e tjera shqiptare në Maqedoni, duke përmendur Lëvizjes e Ziadin Selës./Almakos

Shiko videon:
Linku direkt per smartphone :ndiqni videon ne Youtube https://www.youtube.com/watch?v=te7mjZheWeE&list=UU9nPgSsgYE8jNo9S8YVNO9g