0 320

Është një nga këngëtaret më të suksesshme shqiptare. Silva Gunbardhi ka publikuar këngën e re të titulluar ‘Marak’ që është në bashkëpunim me Defrin. Teksti...
0 625

Pse disa mbeturina turko-otmane sot tmerrohen nga Gjergj Kastrioti, edhe pas 550 viteve që nga vdekja e tij? Ja një shebull shumë i skurtër: Vetëm një...
0 340

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp e ka konfirmuar se Philippe Coutinho nuk do të luajë ndaj Manchester Cityt Trajneri gjerman, Jurgen Klopp ka thënë se...
0 317

Menaxheri i njohur anglez, Sam Allardyce ka insistuar se Manchester United janë favorit për titullin e Premier Ligës në këtë sezonë. Manchester United e kanë...
0 245

Nga pesë fanellat më të shitura në Angli, tri prej tyre janë të lojtarëve të Manchester United. Fanella më e shitur është ajo e Paul...
0 378

Edhe pse ka shkelur në decenien e shtatë, e famshmja Susan Sarandon ende me sukses po i mund stereotipat kur është fjala për kreacionet...
0 359

Vazhdimësia e suksesit dhe arritja e objektivave është një miks mes punës, vendosmërisë, por ndonjëherë duhet edhe shumë fat. Sidomos kur bëhet fjalë për...
0 452

Sërgjan Kerim ish-ministri i Punëve të Jashtëm i Maqedonisë, ish-ambasador në Gjermani dhe ish-kryesues i Këshillit të Sigurimit në OKB është punësuar me honorar...
0 377

Pasi sot Lëvizja BESA zyrtarizoi Zeqirja Ibrahimin si kandidatin për kryetar të komunës e Çairit, të njëjtën gjë pritet të bëjë nesër edhe LSDM-ja...
0 898

Yann Karamoh ka treguar se Arsenali dhe Paris Saint-Germaini ishin përpjekur ta transferonin nga Caen, mirëpo ai kishte vendosur të shkonte te Interi. 19-vjeçari nënshkroi...