0 7

Të shfrytëzosh verën për të rënë në peshë, për të luftuar lodhjen dhe për të qënë në formë pa u lodhur është...
0 12

Raportimet e fundit bëjnë të ditur se Microsoft është duke punuar në pajisjen Windows 10 Mobile. Nga ana tjetër, kompania ka ndërprerë mbështetjen kryesore për...
0 10

“Qëllimi i investimeve në Ballkan është ndërlidhja më e mirë dhe përgatitja e këtyre vendeve për anëtarësim në BE”, ka pohuar komisioneri europian i...
0 9

Presidenti Thaçi ka afat deri më 8 gusht të thërrasë mbledhjen konstituive të Kuvendit të dalë nga vota e 11 qershorit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...
0 17

Sergio Ramos ka dhënë një intervistë ekskluzive për të përditshmen spanjolle Marca. Ai ka folur gjerë e gjatë rreth karrierës dhe disa gjërave të pathëna...
0 17

Mediat shtetërore të Koresë Veriore u kanë tërhequr vërejtjen Shteteve të Bashkuara kundër “provokimeve të pamatura ushtarake” lidhur me tensionet për programet e armatimit...
0 13

Numri i viktimave në përmbytjet, të cilat u shkaktuan nga reshjet e dendura të shiut, javën e kaluar në Japoni u rrit në...
0 12

Kryetari i BDI Ali Ahmeti, i ka cilësuar si spekulime reagimet e fqinjëve ndaj platformës së partive shqiptare në Maqedoni, që u nënshkrua në...
0 11

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Blerim Reka, i ka ftuar subjektet politike në Kosovë t’i formojnë sa më shpejt institucionet e reja dhe...
0 9

Wolfsburg ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me mesfushorin defensiv Ignacio Camacho nga Malaga. Raportimet nga Spanja sugjerojnë se transferimi i 27-vjeçarit kap shumën 15 milionë euro...