0 14

Qindra studentë të mashtruar, sot kanë kërkuar paratë nga Agjencia e ndërmjetësimit “Venera Kemalovski”. Ata kishin aplikuar për punë në brendin e njohur për...
0 13

Një selfie e postuar në Instagramin personal, nga Kim Kardashian, ka nxitur debat të madh mes fansve të saj. Njëri prej tyre arriti të dallojë...
0 7

Në kuadër të Samitit të Triestes ku po merr pjesë, kryeministri Edi Rama u takua sot me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, me të...
0 25

Klubi francez, Nice insiston që ta blejë sulmuesin shqiptar te Bayer Leverkusenit, Admir Mehmedin. Siç raportojnë mediet zvicerane, trajneri i Nice, Lucien Favre dëshiron...
0 15

Prej ditësh, në Turqi ka nisur një marshim gjigant për drejtësi. Me bluzat e bardha të zbukuruara me fjalë, marshimi më shumë se 20...
0 15

Mihrije Braha ka kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor. Por ditëve të fundit ajo është aktivizuar shumë në rrjetet sociale. Ajo vazhdimisht...
0 12

Rossonerët nuk kanë të ndalur në këtë afat kalimtar. Pasi që ka transferuar shtatë futbollistë deri më tani, Milani synon ta mbyllë me përforcime, duke...
0 10

Pas bujës së madhe që bënë në opinion akuzat për qasje diskriminuese, tendencioze dhe jotransparente të komisionit për testim psikologjik që vlerësoi kandidatët e...
0 15

HAMDI ISLAMI  (Pjesë nga shkrimi autobiografik “Gjurmëve të jetës”) Një muaj më pas, ndërsa rrinte te dritarja “e tij” në zyrën e arsimtarëve dhe bashkë...
0 12

Shpenzimet e jetesës në qershor shënojnë rritje prej 1,5 për qind, ndërsa çmimet e pakicës janë rritur për 2,9 për qind në krahasim me...