Home LIFESTYLE Atentatori i Berlinit u vra nga policia italiane në Milano

Një lajm që ka arritur ta siguroj agjensia Ansa.it nga burrime të sigurisë është se Anis Amri është vrarë në afërsi të Milanos.
Amri dyshohet se qëndron pas sulmit të Berlinit ku mbetën të vrarë 12 persona. “Amri është vrarë me një shotgun në Sesto San Goviani afër Milanit gjatë ditës së sotme” thonë nga burrimet e investigimit në Itali.

Amri është identifikuar në bazë të pamjes dhe shenjave të gishtërinjëve.

Ai është gjuajtur për vdekje pasi ka hapur zjarr ndaj një postblloku policor rreth orës 3 të mëngjesit.

amr1