Home LIFESTYLE Arsenali provon transferimin e anëtarit të Barcelonës

Mediat turke janë mjaftë të sigurta se Arda Turan gjatë këtij afati kalimtar veror do të largohet nga Barcelona për të kaluar në Premier League..
Sipas mediave të atjeshme Arsenali ka të gatshme 30 milionë euro për shërbimet e lojtarit i cili nuk është në planet e kataluanasve dhe kjo shifër parash do të finalizojë marrëveshjen pas asnjë problem. Ka pasur zëra se edhe Inter po mendon për ish-reprezentuesin turk, mirëpo londinezët po ofrojnë shumë më tepër për 30-vjeçarin.