Home LAJME Akuza të rënda në LR-PDSH ndaj Ziadin Selës, Agon Feratit dhe Arta...

Ziadin Sela përveç se doli deputet nga Tetova poashtu ai hyri në qeveri me 2 deputet ngjajshëm siç thonte Menduh Thaçi se do hyje me 1 deputet në qeveri, ka akuzuar i përjashtuari nga kjo parti Faton Murseli. Për Agon Feratin dhe Arta Toçin fituan 3.000 vota si kandidat për deputet në Tetovë ndërsa emërohen si kuadro të LR-PDSH-së në institucionet qeveritare, ka thënë mëtej Murseli.

Ai ka akuzuar Agon Feratin nënkryetarin e partisë për lojë të pistë, shpërfillje të anëtarëve, mos angazhimin e tij serioz me politikë, për pasivitet partiak. Videon e intervistës e gjeni më poshtë.

Poashtu portali Shqipmedia së shpejti këto ditë do të zbardh vjedhjen në këtë seli të 20.000 eurovë që i’a dhuroi kësaj partie si donacion një biznismen para zgjedhjeve të 11 dhjetorit por dikush i ka shty në xhep ato para ndërsa kjo parti “qante” se ska para për marketing në Zgjedhje…Shqipmedia