Home LAJME AKR-PAN nënshkruajnë marrëveshje, ndahen edhe ministritë

Pas ndarjes nga LDK-ja, AKR-ja e Behgjet Pacollit pritet të nënshkruajë marrëveshje me PAN-in.

Burime të Tribuna Channel konfirmojnë se marrëveshja për bashkëqeverisje do të nënshkruhet sonte.
AK-ja do të udhëheq me 4 ministri, atë të Punëve të Jashtme, të Brendshme, Zhvillimit Ekonomik dhe Tregtisë dhe Industrisë.

Ndërsa Behgjet Pacolli do të jetë ministër i Punëve të Jashtme.