Home Uncategorized Adelina Emini në krahët e yllit të futbollit Ricardo Rodriguez

Këtë vajzën në foto sigurisht që nuk e njohin të gjithë, por djaloshin e njohin të gjithë ata që futbollin e kanë për zemër.
E derisa të gjithë vrapojnë të fotografohen me personazhe të njohur shqiptarë, vajza në foto ka pasur fatin të fotografohet me yllin e futbollit, Ricardo Rodriguez.

Rodriguez i lindur në Zurich të Zvicrës me baba spanjoll e nënë kiliane, po luan si qendër mbrojtës në Bundensligë, ndërsa vajza në foto është një bukuroshe që mban në kokë një kurorë missi.

27 vjeçarja quhet Adelina Emini, jeton mes Tetovës dhe Prishtinës, ndërsa ka udhëtuar special për në Brazil për të ndjekur nga afër ndeshjet e futbollit atje./shqiptarja/