Home Uncategorized A e mbani mend Esmeralndën, ajo tani është 45 vjeçare (Foto)

Leticia Calderón, aktorja e njohur meksikane u lind 45 vjet më parë në Guymas, Sonora të Meksikës. Më 15 korrik ajo feston ditëlindjen e saj të 46′të.
E njohur për publikun shqiptarë nëpërmjet telenovelës “Esmeralda”, ajo ka karrierë të suksesshme.

Por jo kaq e suksesshme ishte edhe jeta e saj. Ajo ka dy martesa të dështuara derisa është nënë e dy binjakëve, të cilët u lindën në vitin 2005.

Për herë të parë ajo u martua në vitin 1997 kur ishte 29 vjeçare. Por martesa me Marco Lopez zgjati pak, deri në vitin 1999.

Në vitin 2002 ajo u martua me Juan Collado, me të cilin ka dy djem. Por martesa e tyre përfundoi në vitin 2010.

Për shkak të kujdesit ndaj fëmijëve Luciane dhe Carlos Collado, sidomos Lucianos, me sindromin Doën, ajo la aktrimin për më shumë se tetë vjet.

Por tani, aktoprja e njohur sidomos në Evropën Lindore, duket se ka marrë vetën dhe i është përkushtuar karrierës së saj.

Ajo ende beson se do të prekë Hollywood-in./sexpres/