0 309

Klubet e Premier Ligës janë pajtuar për të ndryshuar afatin veror të transferimeve të futbollistëve. Nga sezoni tjetër Premier Liga do të ketë një afat...
0 981

Tani që disa njësi paraprakisht të porositura Galaxy Note8 kanë nisur të dërgohen, mund të pyesni për mbështetjen për Daydream VR në fabletin e...
0 299

Ish mbrojtësi i Liverpoolit dhe Newcastle, Jose Enrique, është pensionuar nga futbolli në moshën 31 vjeçare. Spanjolli ka zhvilluar 127 ndeshje me Newcastle, para se...
0 344

Gazzetta dello Sport ka publikuar listën e lojtarëve më të paguar në kampionatin Italian. Leonardo Bonucci i Milanit dhe Gonzalo Higuain i Juventusit, janë dy...
0 376

Edhe pse ka shkelur në decenien e shtatë, e famshmja Susan Sarandon ende me sukses po i mund stereotipat kur është fjala për kreacionet...
0 371

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje ka mahnitur me paraqitjen e saj të fundit. E veshur me një fustan të kuq, ajo duket...
0 383

Likuidimi i Dilaver Bojkut (58), ish “makros” dhe njërin nga “bosat” më të mëdhenj të mafisë shqiptare në Evropë, ishte planifikuar gjatë dhe deri...
0 357

Vazhdimësia e suksesit dhe arritja e objektivave është një miks mes punës, vendosmërisë, por ndonjëherë duhet edhe shumë fat. Sidomos kur bëhet fjalë për...
0 384

Klubi romak kërkon ta blindojë mbrojtësin grek. Kostas Manolas është një lojtar shumë i rëndësishëm për Romën dhe për këtë arsye presidenti i klubit, James...
0 971

Dom Lush Gjergji, ishte i ftuar në emisionin “Mëngjesi në Tribunë” në Tribuna Channel, ku ka sqaruar vendosjen e flamujve në tokë, gjatë ceremonisë...