0 106

Në bazë të konkursit të shpallur për regjistrimin e studentëve në Universitetin e Evropës Juglindore për vitin akademik 2017/18 dhe vendimit të Senatit të...
0 131

Në internet kanë rrjedhë fotografitë e modelit të “kamufluar” sedan, klasa A. Mercedesi viteve të fundit po shënon rritje konstante të shitjes së automobilave të...
0 170

Kompania Apple po përgatitet që më 12 shtator të prezantojë pajisjen e shumëpritur, por njëherësh edhe iPhone më të shtrenjtë deri më tash. Informacionet, të...
0 143

Vetëm në 10 restorante, njerëz në pozita drejtuese në MPB-në kanë harxhuar gjysmë milion euro. Shumat e paguara për këto restorante arrijnë...
0 123

Njohësit e çështjeve politike në 100 ditëshin e qeverisë vlerësojnë kthimin e normalitetit në vend, disa masa në sferën e ekonomisë, si rrogën minimale...
0 109

Policia Kufitare e Qafë Thanës ka sekuestruar 81 gram lëndë të dyshuar si narkotike Cannabis Sativa dhe ka arrestuar në flagrancë dy shtetas...
0 153

Futbollisti Lionel Messi me shokë zhgënjyen në përballje me Venezuelën. Argjentina në vatër të saj barazoi me rezultat 1:1 me Venezuelën, në ndeshjen e...
0 99

Ministrja e Drejtësisë së Serbisë, Nela Kuburoviq, deklaroi sot se gjykatat serbe “mund të sigurojnë gjykim të drejtë dhe te ndershëm” për Ismail Morina-Ballisti,...
0 111

Ajo arriti në maj të vitit të kaluar të kap syrin e reperit Tyga, i cili ishte ndarë nga Kylie Jenner. Por, pas më shumë...
0 113

Bleona Qereti nuk ndalet asnjëherë së tërhequri vëmendje në mënyra të ndryshme. Kësaj radhe ajo ka zgjedhur që ta “thyejë” rrjetin duke postuar fotografi provokuese...