0 186

Mërgim Mavraj ka folur pas ndeshjes dhe ka akuzuar si futbollistët e Maqedonisë, ashtu edhe arbitrin Eriksen: “Kishim ardhur këtu për të fituar, porn...
0 243

Ezgjan Alioski, shqiptari i Maqedonisë i cili na shënoi në Shkodër, me një shqipe të kulluar foli në Supersport, duke shprehur kënaqësinë që përballet...
0 277

Shqipëria doli ball lartë nga Maqedonia, pas një barazimi 1-1 në përfundim të një odiseje të gjatë vështirësish në Strumicë, ku Roshi na coi...
0 343

Kaos në tribunën e gazetarëve. llatko Andonovski, zëdhënës i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, i ka kërkuar homologut të tij shqiptar, Gerti Çarçani, që...
0 272

Disa pjestarë të tifogrupit Ballistët, pra të Shkëndijës së Tetovës, nuk kanë pasur karta identiteti, dhe për këtë arsye nuk janë lejuar të futen,...
0 211

Disa pjestarë të tifogrupit Ballistët, pra të Shkëndijës së Tetovës, nuk kanë pasur karta identiteti, dhe për këtë arsye nuk janë lejuar të futen,...
0 230

Maqedoni – Shqipëri Maqedonia: Dimitrievski, Ristevski, Velkoski, Musliu, Nikolov, Spirovski, Ristovski, Bardhi, Alioski, Pandev, Nestorovski. Trajner: Igor Angelovski. Të gatshëm: Nilson, Iliev, Tosevski, Doriev, Zajkov,...
0 213

Ballistët e Tetovës janë pjestarë të grupimit të Tifozave Kuq e Zi ndërsa Plisat e Prishtinës, Tirana Fanatics dhe Shvercerat e Shkupit kishin bërë...
0 178

Agim Ibraimi është rikthyer karrierës në Slloveni. Ai sot ka nënshkruar me ekipin slloven të Domzhales nga ku është prezentuar sot. Ai në Domzhale...
0 256

Një furgon me targa të SK ka shkaktuar aksident në pikën pagesore të Gllumovës sot në mesditë, duke goditur një veturë me targa AL. Sipas...