0 506

Dymbëdhjetë serbë të Bosnjës të dënuar për gjenocid kanë kryer dënimet e tyre dhe janë liruar – disa janë rikthyer të jetojnë në vendet...
0 333

Qindra studentë të mashtruar, sot kanë kërkuar paratë nga Agjencia e ndërmjetësimit “Venera Kemalovski”. Ata kishin aplikuar për punë në brendin e njohur për...
0 623

Shkencëtarët nga Universiteti në Uashington janë shprehur se në të ardhmen mundemi të zgjidhim në tërësi problemin e baterisë së telefonit. Sipas tyre, nuk ka...
0 618

Vogëlushi që shikoni në foto është një gjeni. Një gjeni i cili tanimë është pranuar në shoqatën botërore të gjenive “Mensa Internacional” . Inteligjenca...
0 330

Edhe pse të pa fajshëm ato duruan sakrificën , lodhjen,mallin për familje ,rrahjet, maltretime, që ju bëheshin çdo ditë nga policia maqedonase. Ata sot...
0 550

Të shfrytëzosh verën për të rënë në peshë, për të luftuar lodhjen dhe për të qënë në formë pa u lodhur është...
0 570

Raportimet e fundit bëjnë të ditur se Microsoft është duke punuar në pajisjen Windows 10 Mobile. Nga ana tjetër, kompania ka ndërprerë mbështetjen kryesore për...
0 218

Një selfie e postuar në Instagramin personal, nga Kim Kardashian, ka nxitur debat të madh mes fansve të saj. Njëri prej tyre arriti të dallojë...
0 193

Në kuadër të Samitit të Triestes ku po merr pjesë, kryeministri Edi Rama u takua sot me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, me të...
0 267

“Qëllimi i investimeve në Ballkan është ndërlidhja më e mirë dhe përgatitja e këtyre vendeve për anëtarësim në BE”, ka pohuar komisioneri europian i...