0 156

Luigi De Canio, trajneri italian, do të emërohet trajneri i ri i Kombëtares shqiptare. Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) tashmë e ka gjetur pasardhësin...
0 97

James Rodriguez do të luajë me fanellën me nurin 11-të te Bayern Munich. Ai i kaloi me suksese testet mjekësore dhe u prezantua si transferimi...
0 119

Kohë vere, periudhë vape dhe e papërballueshme për disa. Personalitetet të ndryshme shkojnë në vendet ku janë më afër plazhes e disa shtegtojnë...
0 142

Ditën e djeshme u përhap dhe u fol shumë për komentin e reperit Noizy në foton e këngëtares së famshme Rihanna. Noizy kishte bërë...
0 174

Një rast i pazakontë ka ndodhur në Kumanovë. I.K. 41 vjeçar para 10 ditëve i është afruar...
0 529

Një aeroplan i aviokompanisë “Air Canada”, për pak sa nuk ka aterruar mbi katër aeroplanë tjerë të...
0 171

Në edicionin e sivjetshëm të Festivalit “Vera e Ohrit”, pjesëmarrja e artistëve dhe performancave shqiptare është e reduktuar në maksimum. Pas anulimit të...
0 599

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, hodhi akuza mbi Bashkimin Evropian, në një intervistë të dhënë për BBC-në. Ai tha se Turqia po humb kohën e...
0 599

Në një editorial botuar në gazetën “Wall Street Journal”, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur mbi takimin e 6 liderëve të Ballkanit Perëndimor...
0 299

Në rishikimi e buxhetit të miratuar nga Qeveria e Maqedonisë, i cili pritet shumë shpejtë t’i dorëzohet deputetëve për shqyrtim, nuk ka gjetur vend...