0 108

Mëngjesin e sotëm rreth orës 10.30 minuta 23 persona nga fabrika Lear kanë kërkuar ndihmë mjekësore nga klinika e qytetit për shkak të simptomave...
0 104

Tetovë, 8 korrik – Pas ankesave të banorëve të fshatit Poroj për shkak të mos rregullimit të digave dhe thyerjes së gurëve, megjithatë këto...
0 104

Shkup – Diplomacia, siguria dhe financat ende mbeten sfera të ndaluara për shqiptarët. Këto tre sektorë edhe në Qeverinë e re vazhdojnë të udhëhiqen...
0 149

Pas problemeve që pllakosen kompaninë me Note 7-ën, Samsung kishte nevojë më shumë se kurrë më parë për një telefon lider në industrinë e...
0 73

Inspektor të repartit për tregti të palejuar me drogë dhe armë në Tetovë, gjatë ditës së djeshme kanë arrestuar M.E (47) nga Tetova, ndaj...
0 76

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ia ka ofruar mundësinë Chelsea që të nënshkruajë me dy yjet e tyre, James Rodriguez dhe Alvaro Morata. ‘Diario...
0 81

I ardhur me shumë bujë në Inter, por pa arritur të lë gjurmë. Geoffrey Kondogbia pritet të largohet nga skuadra zi kaltër gjatë afatit kalimtar...
0 93

Mihrije Braha ka kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor. Por ditëve të fundit ajo është aktivizuar shumë në rrjetet sociale. Ajo vazhdimisht...
0 78

Ella Marija Lani Yelich-O’Connor e njohur në botën e artit më mirë si Lorde ka komplimentuar këngëtaren shqiptare Dua Lipa. Kjo e fundit dje (e...
0 68

Kylian Mbappe i ka tunduar fansat për një moment kur në Instagram ka postuar foto duke vënë nënshkrimin në një kontratë. Por, nuk është për...