0 187

Deputeti i BDI-së ka marrë pjesë sonte në Top Debata në Tv Telma ku është diskutuar për të drejtat e homoseksualëve. Në studio ka...
0 196

Nga Oliver Schmitt* Në një samit në Selanik në vitin 2003 BE u kishte premtuar të ashtuquajturave shtete të Ballkanit perëndimor anëtarësim në aleancën europiane...
0 587

Shqipëria mund të jetë shteti i radhës që do të anëtarësohet në Bashkimin Evropian (BE) dhe kështu ta zëvendësojë Britaninë e Madhe pas...
0 219

Vitin e kaluar, me rastin e prezantimit të iPhone 7, Apple është larguar nga tradita, pasi nuk pati dizajn të ri radikal. Për këtë arsye...
0 216

Kompania Mircosoft ka njoftuar se do të largojë tre mijë punëtorë nga puna dhe se do të fokusohet në prodhimet e veta cloud. Shkurtimi i...
0 645

Policia në Hamburg kërkoi ndihmë nga kolegët nga pjesë të tjera të Gjermanisë në mënyrë që të...
0 217

Këngëtarja Enca Haxhia nuk është mirë me shëndet. Ajo në Instastory ka hedhur një fotografi të cilës ia ka lënë një shkrim ku tregoi se...
0 175

Ylli i kopertinave Frankie Essex e ka nisur plazhin më mbarë se kurrë. Edhe pse i ka mbushur të tridhjetat ajo duket sikur i ka...
0 156

Shpenzimet e jetesës në qershor shënojnë rritje prej 1,5 për qind, ndërsa çmimet e pakicës janë rritur për 2,9 për qind në krahasim me...
0 249

Javorja Fokus në edicionin e fundit shkruan se opinioni do të befasohet dhe tronditet nga dëshmitarët e Prokurorisë Speciale Publike që do të dëshmojnë...