0 66

Nuk kuptohet pse-ja apo ndoshta kuptohet shumë mirë, por shumë pretendojnë ta shikojnë akoma Mino Raiola nga lart poshtë. Prej CV-së, prej pamjes. Domethënë,...
0 50

Në kohën e zellit të tepruar fetar, mbrojtja e paepur që Barush Spinoza i bën lirisë intelektuale është më aktuale se kurrë Nga Steven Nadler Në...
0 76

Presidenti amerikan, Donald Tramp dhe bashkëshortja e tij Melania arritën në Hamburg, ku të shtunën dhe të dielën do të mbahet samiti i 20...
0 90

Një 15-vjeçare nga Ferizaj ka tentuar vetëvrasjen. Këtë veprim, sipas familjarëve të saj, e mitura e kishte ndërmarrë pasi iu keqpërdor privatësia e saj. Ajo postoi...
0 90

Gjenerata e re e Impreza do të ketë premierën evropiane më 12 shtator, në sallonin ndërkombëtar të automobilave që do të mbahet në Frankfurt. Automobili...
0 62

Pasardhësi i telefonit Xiaomi Mi Mix muajve të kaluar ishte në qendër të vëmendjes. Gjatë prillit është paraqitur listingu i pajisjeve në faqen GearBest, me...
0 36

Sven-Göran Eriksson, trajneri i famshëm suedez, i është ofruar Kombëtares shqiptare. Por, presidenti i FSHF-së, Armand Duka, i ka thënë “Jo” ish-selektori të Anglisë Trajneri...
0 50

Njëri ndër çiftet më të famshme të skenës shqiptare, këngëtari Blerim Muharremi e modelja Afrona Dika, nuk shihen shpesh me njëri tjetrin ngase jetojnë...
0 59

Nusja e shtëpisë së këngëtares së famshme të muzikës popullore Shyhrete Behluli, Learta Jakupi, ka edhe pak muaj përpara, para se të bëhet nënë. Learta...
0 129

Parlamenti Evropian sot me 477 vota “pro” miratoi rezolutë me të cilën kërkohet ngrirja e negociatave për...