0 374

Moderatorja e emisionit sportiv „Rubrika sportive“ në Radio Televizionin shqiptar (RTSH), Hygerta Sako, para ca ditësh ka qëndruar në Tetovë, ku ka përgatitur një...
0 285

Futbollisti kolumbian, James Rodriguez, mendon se ka bërë hapin e duhur dhe mezi po pret të nisë përgatitjet në fanellën e kampionit gjerman, Bayern...
0 313

Këngëtari me origjinë shqiptare, 22 vjeçari Jimilian Ismaili, i cili cilësohet si një ndër talentet më të mëdhenjë të muzikës në Skandinavi ka vendosur...
0 600

Policia e Shkupit bën të ditur se dje rreth orës 17:00 ka ndodhur një incident i madh...
0 387

Vozitja në shoqëri dhe nën tërheqje të vëmendjes, ndërmarrja e panevojshme e rrezikut, si dhe vozitja e...
0 273

Konferenca e parë për shtyp mes Conor McGregor dhe Floyd Mayweather zhvilluar në orët e para të mëngjesit të sotëm në stadiumin “Staples Center”...
0 272

Dani Alves ndërpreu kontratën e tij me Juventusin pas vetëm një sezoni në Itali, ku ka ndihmuar “Zonjën e vjetër” të fitojë titullin e...
0 268

Aktori Xhevdet Jashari u bë i njohur me rolin e tij në ‘O sa mirë’. Ai arriti të rrëmbej zemrat e shikuesve kur u paraqit...
0 269

Të dyja kanë shpesh performanca para publikut në festivale të ndryshme live. Të dyja janë shqiptare dhe të dyja po pushtojnë toplistat muzikore nëpër botë. Stile...
0 368

Ndryshim i motit me kushte për reshje të shkurtëra të shiut të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë veriperëndimore...