0 54

Prokuroria për Krime të rënda shpall në kërkim shtetasin shqiptar, i njohur me emrin Abaz, që dyshohet si një nga organizatorët e trafikut të...
0 94

Ai i Charlie Chaplin në filmin “Diktatori i Madh”, është padyshim një prej fjalimeve më brilantë të historisë së kinemasë. Një fjalim për të...
0 70

Këngëtarja Adelina Ismaili ishte e ftuar në një intervistë te emisioni NIN në Klan Kosova ku dha deklarata të fuqishme. Ajo u shpreh se...
0 61

Orientimi gjeopolitik i Ballkani është bërë i paqartë. Vërtet e rrezikshme mund të jetë në Maqedoni me tentime Grusht shteti, shërbimet sekrete dhe arrestime...
0 57

Në kohën kur situata në rajon nuk është e qetë dhe kur në një sërë shtetesh ka mungesë stabiliteti, Komisioni i Jashtëm ka thirrur...
0 63

Policia zbuloi 12 automjete të paregjistruara, 10 shoferë pa patent shoferi të vlefshme dhe katër shoferë fillestarë...
0 95

Shkurtimi i kohëzgjatjes së kontrollit teknik të veturave në dhjetëra minuta dhe lirimi drastik i saj do...
0 82

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot dita e tretë me radhë e vazhdoi seancën konstituive për zgjedhje...
0 66

Më herët kemi dëgjuar një spekulim se Samsung do të filloj të shes versionin e riparuar të telefonit Galaxy Note 7. Kompania është dashur të...
0 98

Deputeti i PDSH-së,Bardhyl Dauti, për sot për TV21 thotë se ka shumë gjasa që PDSH-ja të mos e...