0 84

David Phillips, drejtor i Programit për ndërtimin e paqes dhe të drejtave në Institutin për Studimin e të Drejtave të Njeriut në Columbia University,...
0 76

Nëpër rrjetet sociale po zhvillohen anketime intensive lidhur me disponimin e qytetarëve të Maqedonisë për Bankat Islamike, transmeton Gazeta Lajm. Athua kjo është një...
0 60

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se nuk do të udhëtojë nesër për vizitë në Kosovë, pasi nuk dëshiron të pranojë kushtet e vendosura...
0 82

Deputeti i LSDM-së Petre Shilegov ka akuzuar VMRO-në se për të mbetur në pushtet kanë vrarë edhe fëmijë. “Do të zgjedhim edhe kryetar edhe qeveri...
0 66

Në seancën e sotme të Parlamentit Evropian kushtuar Ballkanit Perëndimor disa nga europarlamentët shprehën shqetësimin e thellë mbi situatën në Maqedoni duke theksuar madje...
0 78

Apple ka lansuar një përditësim të madh për iPhone e iPads të hënën, me 9 karakteristika të reja. Përditësimet e mëdha përfshijnë “Find My AirPods”...
0 69

Pasi kanë përfunduar 9 kilometra rrjet ujësjellsi në Tetovë, duket se punimet në stacionin e filtrimit janë drejtë përfundimit. Kryetarja e Komunës së Tetovës...
0 107

SPB Shkup parashtroi padi penale kundër D.I. (65) dhe kundër M.O. (39) nga fshati i Shkupit, Zelenikovë,...
0 112

Duo “Skupi” që përbëhet nga flautistja Jeta Starova Mehmeti dhe violinisti Ermal Mehmeti, nesër mbrëma prej orës...
0 92

VMRO-DPMNE-ja sot prezantoi udhërrëfyes me qëllim, siç tha Antonio Milloshoski, “të nxjerren mësime dhe të ofrohet zgjidhje...