0 147

Prodhuesi italian Pagani, e ka krijuar një model elegant dhe të shpejtë të modelit Huayra, që e ka quajtur Pearl. Pos që është shumë i...
0 48

Call of Duty me shumë gjasa do të rikthehet në fushë betejën e njohur të Luftës së Dytë Botërore në 2017-ën. Kjo lëvizje vjen pas...
0 65

Mosmiratimi i ligjit për shëndetësinë është një dështim i hidhur për presidentin amerikan. Donald Trump. Por fillimisht nga ky dështim përfitojnë miliona amerikanë,...
0 55

Një Kombëtare që luan për flamur. Një skuadër ku grupi vjen gjithmonë përpara individit. Ndoshta ky është elementi që Shqipëria ka humbur pas pjesëmarrjes historike...
0 54

Deputeti i Bundestagut dhe presidenti i Shoqatës së Europës Juglindore, Gernot Erler në intervistë me Deutsche Wellen flet mbi zhvillimet në Ballkan dhe rrezikun...
0 72

Dikush ka bërë polemika, të tjerë janë larguar për shkak se nuk kanë pasur hapësira, por me një të përbashkët: nuk kanë respektuar zgjedhjen...
0 57

Sundimi i drejtësisë dhe vendosja e Maqedonisë në binarët të proceseve integruese është rruga e vetme, përmes së cilës mund të eliminohen ndasitë e...
0 56

Të hënën pritet që në Kuvend të zgjidhet përbërja e re e Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime dhe të vazhdohet seanca konstituive e lënë...
0 47

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë, kohëve të fundit është duke zhvilluar një betejë ndaj personave që meren me tregëtinë e drogës në...
0 68

Këngëtarja Linda Halimi, vite më parë ishte shumë në peshë, por ajo ka humbur plotë 130 kg. Për këtë gjë Linda kishte zënë vendin në...