0 104

Tiranë – Prokuroria per Krime te Renda ka urdheruar arrestimin e 4 punonjesve te Policise ne piken e kufirit Qafe Thane, te dyshuar per...
0 88

Ambasadori i Holandës, Vauter Plomp, duke komentuar situatën politike në vend, ka përsëritur mesazhet e Brukselit, veçmas të eurokomisarit, Johanes Han, dhe zyrtares së...
0 103

Sot rreth orës 12:15 minuta në rrugën Tetovë-Trebosh është përfshirë nga zjarri një veturë me targa të Tetovës. Sipas informacioneve të njësisë së zjarrëfikësve...
0 109

Në emisionin “Opinion” në Tv Klan, duke debatuar për krizën politike në Shqipëri, ëshoi një alarm bombë, sipas të cilit, do të ketë aq...
0 96

Ndonëse Irid Oksa nuk do të jetë sonte në stadiumin e Palermos, në ndeshjen ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë për eliminatoret e botërorit, ajo ka...
0 116

Banka TEB Sh.A. dhe Federata e futbollit e Kosovës kanë incizuar për herë të parë një video befasi për futbollistët e përfaqësueses me një...
0 91

Jean-Claude Juncker, president i Komisionit Evropian, ia ka tërhequr vërejtjen presidentit amerikan Donald Trump që të mos nxisë vende të tjera të BE-së të...
0 107

Në Maqedoni, zvogëlohet numri i të sëmurëve nga tuberkulozi. Nga 628 raste në vitin 2000 vitin e...
0 138

Policia kishte ardhur natën dhe familja Selimi duhej të largohej nga Gjermania. Fëmijët ishin të tronditur...
0 96

Talat Xhaferi nga radhët e BDI-së do të jetë kryetar i ri i Kuvendit të Maqedonisë. Xhaferi ka marrë mbështetjen e shumicës parlamentare....