0 145

Soros është bërë kështu emblema e konspiratorit par excellance, i treguar nga e djathta dhe nga pjesë të së majtës radikale (atë që ai...
0 108

I dyshuari i sulmit jashtë Parlamentit në Londër është Abu Izzadeen, i njohur më parë si Trevor Brooks. Identiteti i tij është zbuluar nga shërbimet...
0 96

Nusja dhe Vjehrra asnjëherë nuk do të gjejnë paqe mes vete. Edhe nga lashtësia Vjehrra dhe Nusja kanë qenë si dy rivale të ashpëra...
0 87

Ndërkohë që besimtarët muslimanë në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, ende përballen me vështirësi në kryerjen e lutjeve të tyre, për shkak të numrit të...
0 66

Kryetari i SHGM-së Naser Selmani ka thënë se VMRO-DPMNE dhe LSDM, edhe pse duken se janë buzë përplasjes mes vete, megjithatë, kur janë në...
0 54

Festa e Sulltan Novruzit është kremtuar sot në Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve në Tiranë. Ardhja e pranverës në kalendarin Bektashi, shënohet nga dita e...
0 49

Autobusi i linjës Shkup-Gostivar ka marrë flakë para pak minutash në rrugën Shkup-Tetovë, në afërsi të pikës pagesore në fshatin Gllumovë. Ekipet e zjarrfikësve janë...
0 67

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, sot ka qëndruar në Reçicë të Vogël, ku është takuar me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, me të cilin...
0 58

FSHF ka pasur në dispozicion dy mijë bileta për ndeshjen ndaj Italisë, nga të cilat 1200 janë shitur. Ndërkohë mediat italiane kanë zbuluar se gjithsej...
0 58

Ciro Immobile do të udhëheq sulmin e Italisë në ndeshjen ndaj Shqipërisë së bashku me ish-shokun e skuadrës Belotti. “Falenderoj trajnerin, jemi të përqendruar në...