0 116

Shenja juaj e horoskopit zbulon profilin psikik, lidhur me karakterin, temperamentin, vijat e personalitetit, por edhe potencialet seksuale dhe prirjet. Pra, me njohjen sa...
0 121

Për BDI-në më nuk do të vlejë parimi fituesi me fituesin. Edhe pas deklaratave të një ditë më parë të ish kryeministrit Nikolla Gruevski...
0 88

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Pishtar Lutfiu, bashkë me përfaqësues të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, të hënën ka realizuar vizitë zyrtare në Fakultetin...
0 148

Luftëtari britanik i UFC, Mark Diaks është bërë hit në rrjetet sociale, pasi vetëm pas 30 sekondave rrëzoi në tokë Finca Pakalin.
0 100

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi i familjes legjendare që kontrolloi bankën “Chase Manhattan” për më shumë se një dekadë dhe që ushtroi një ndikim...
0 91

Kur kanë ngelur vetëm dy muaj nga konferenca e zhvilluesve Google I/O, spekulimet e para për Android 8.0 kanë filluar. 9To5Google ishte i pari...
0 87

Trajneri legjendar, Alex Ferguson, do të drejtojë Djajtë e Kuq edhe një herë. Kjo do të ndodhë me katër qershor në Old Trafod – pas...
0 91

Tetovë: Harabati Baba Teqe kthehet pronë e BFI-së. Kronikë me VIDEO nga TvArt.
0 172

Mirënjohje publike për Hungarinë, e cila ka ngritur nismë me kërkesë deri te Këshilli i BE-së që...
0 155

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Pishtar Lutfiu, bashkë me përfaqësues të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, sot...