0 125

Zëdhënësi i Donald Trumpit të dielën ka hedhur poshtë shkrimet e disa mediave se presidenti amerikan refuzoi të shtrëngoj duart me kancelaren gjermane...
0 115

Në qendrën urgjente në Shkup sot rreth orës një ka ndërruar jetë fëmija katër vjeçar Xhevar Useini nga fshati Baçishtë i Kërçovës që tre...
0 135

A është vënë tashmë në pikëpyetje funksionimi i komunave dhe çfarë pasoja ndaj qytetarëve mund të ketë bllokimi e punës së pushtetit lokal? Këto...
0 115

Një listë me pesë modelet e makinave më të kërkuara në Evropë. Lista e pesë makinave më të shitura në tregun evropian për vitin e...
0 109

Në janar, ne mësuam se loja mjaft e famshme “Super Mario Run” do të ishte e disponueshme për telefonat “Android” në muajin mars, ndërsa...
0 115

Këngëtarja e njohur, Enca Haxhia, duket se nuk po mund të bëhet rehat me profilin e saj në Instagram. Kjo pasi tash e një kohë...
0 185

Jeta private e valltares seksi, Donjeta Kosumi, gjithmonë është në qendër të vëmendjes. Nëpër rrjetet sociale, javë më parë, ajo ka publikuar shumë foto dhe...
0 95

As „Po“ tregtisë së lirë dhe as „Jo” proteksionizmit. Ministrat e Financave të 20 vendeve më të industrializuara arritën vetëm një konsesus minimal në...
0 108

Futbollisti Jesse Lingard ka realizuar supergol, që do të mbahet mend, ndërsa Mancheter Utd triumfoi me rezultat 3:1 ndaj vendasve të Middlesbrough-it, në takimin...
0 114

Skiatori austriak, Marcel Hirscher, kampioni i ri i botës, tregoi paraqitje të jashtëzakonshme në disiplinën e sllallomit të madh, duke triumfuar në Qendrën e...