0 154

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, të premten u bëri thirrje turqve që jetojnë në Evropë që në vend të tre, të kenë nga...
0 142

Versioni më i ri i sistemit operativ të Apple mund të sjellë ndryshime të mëdha për zhvilluesit. Apple së shpejti do të mund të hedhë...
0 194

Javën e kaluar filluam punët ndërtimore për rekonstruim të plotë të shtigjeve për këmbësorë dhe sipërfaqeve të...
0 188

Në faqen kryesore të gazetës proqeveritare turke “Gjunesh” është publikuar fotografi e kancelares gjermane Angela Merkel, e...
0 132

Reagimi i parë nga klubi i Barcelonës për shortin e Ligës së Kampionëve vjen nga zëvendës-presidenti i klubit, Jordi Mestre. “Kemi respekt të madh për...
0 147

Boksieri shqiptar, Armand Çullhaj, është i gatshëm për sfidën e radhës që do të zhvillohet me datën 22 prill në Hery Park 2000 Gersthofen...
0 171

Kryetarët e komunave dhe anëtarët e këshillave të komunave mund t’i ushtrojnë kompetencat e tyre deri në...
0 196

Kryesuesi me seancën konstituive Trajko Velnaovski ka njoftuar se sot ka pranuar kërkesën prej 67 deputetëve...
0 143

Mbi 400 ekspozues nga Maqedonia, Serbia, Kroacia, Greqia, Italia, Bosnja e Hercegovina dhe Sllovenia në gjithsej 11...
0 82

Jemi të vendosur të bëjmë gjithçka është e domosdoshme që të vazhdojë implementimi i marrëveshjes për migrim...