0 148

Komuna e Tetovës është e para në Maqedoni për nga numri i objekteve të tregtisë me pakicë. Të dhënat e Entit të Statistikës tregojnë...
0 98

Rrëfimi i Murat Jasharit, për ditën që ai kreu sulmin me armë zjarri ndaj avokatit Azem Vllasi, është i mbushur me plot kontradikta të...
0 81

Kryeministri Rama është fotografuar në tavolinë me kryeministrin serb, Aleksandër Vuçiç dhe atë të Kosovës, Isa Mustafa. Ata janë fotografuar në një restorant në Sarajevë....
0 109

Kjo balancë ushtrake që përfshin edhe fuqinë detare po rrezikon anijet tregare që gjenden në brigjet e Izraelit. Fakti që 90% e tregtisë në...
0 70

Një video shokuese që po qarkullon në rrjetet sociale, tregon gjendjen e rëndë që mbretëron në arsimin e Kosovës. Në këtë video, nxënësit nuk e...
0 158

Ndonjëherë, edhe një detaj shumë i vockël mund të ndryshojë tërësisht këndvështrimin tuaj për historinë. Më poshtë janë 20 fakte mbresëlënëse që do ju...
0 130

Detajet e vrasjes dhe pse ShBA-ja ia kishte frikën reperit Pothuajse 21 vjet pas vrasjes së reperit të famshëm Tupac Shakur në Las Vegas...
0 83

Koha e provimeve është një nga periudhat më të vështira për të rinjtë. Eshtë një kohë që shpeshherë shoqërohet edhe me stress, ndaj për...
0 78

Edhe pse e gjithë vëmendja është e përqendruar nga lindja, megjithatë Athina, me shumë shqetësim i ndjek ngjarjet dhe rrezikun e destabilizimit të Maqedonisë,...
0 87

Austria vlerëson se Turqia nuk duhet asnjëherë të bëhet pjesë nga Bashkimi Evropian duke marrë parasysh politikë gjithnjë e më represive të vendit. Për...