0 97

Erjona Sulejmani muaj më parë është shpallur femra më e bukur e një futbollisti të kampionatit evropian të futbollit. Ajo është bashkëshortja e futbollistit...
0 65

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i LSDM-së Zoran Zaev sonte janë takuar në selinë e partisë së kësaj të fundit dhe kanë...
0 79

Kriza dy-vjeçare politike në Maqedoni po hyn në një fazë të rrezikshme, ndërkohë që nacionalistët po akuzohen për nxitjen e tensioneve etnike në përpjekje...
0 131

Në manifestimin “Pranvera e dinjitetit” të mbajtur në fshatin Sellcë të Tetovës, i pranishëm mes shumë figurave ishte dhe zv.kryeministri Dr. Festim Halili. “Në Kalanë...
0 50

Sot, më 14 Mars, Shqipëria feston Ditën e Verës. Por a e dini se 14 marsi është edhe Dita Ndërkombëtare e biftekut dhe seksit oral? Një...
0 85

Ajo arriti kulim e famës së saj në vitin 2013, kur u shfaq për herë të parë topless në klipin për këngën “Blurerd Lines”...
0 57

Abdulla Mehmeti Bota sllave, e pranojnë ose jo, u ka shumë borxh shqiptarëve (ilirëve), prej të cilëve e ka marrë bazën e kulturës, besimit dhe...
0 64

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti është i mendimit se nuk duhet të thirret Kuvendi pa pasur marrëveshje paraprake mes partive më të mëdha maqedonase...
0 73

Freskimi i linjës iPad Pro pritet që një kohë të gjatë, ndërsa tash thashethemet sugjerojnë se publikimin e harduerit të ri të iPad mund...
0 168

Në vendkalimin kufitar Tabanovc është penguar tentim për nxjerrje nga shteti të 27.700 eurove të falsifikuara. Drejtoria...