0 237

A e keni  kontrolluar listën me të re  Forbes 400: Lista e plotë e njerëzve më të pasur në Amerikë ? Surprizon  Bill Gates, me...
0 164

A jeni një nga ata njerëz që heqin çorapet para se të shkojnë në shtrat? E pra, sipas një studimi të fundit, të flesh me...
0 181

Në organizim të SHVL – UÇK-së, sot në varrezat e fshatit Kollarë, u mbajtë ceremonia përkujtimore për veprimtarin Ruzhdi Veliu-Jehoni, ku morrën pjesë familjet...
0 149

Portali Shqipmedia dje publikoi lajmin se forcat speciale të Policisë së Maqedonisë janë vendosur në hotel “Sllavija” në Kodrën e Dielli në Tetovë. Ky...
0 284

Lufta kundër krimit dhe bandave kërkon guxim Analistë dhe njohës të fushës së drejtësisë thonë se Kosovës ose tash ose kurrë i duhen prokurorë të...
0 120

Programi qeveritar i prezantuar nga lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në masë të madhe tregon se Platforma e partive shqiptare nuk mund ta prishë...
0 113

Graziano Cesari insiston se të dy penalltitë e Barcelonës ndaj PSG’së ishin të qarta Ish trajneri ndërkombëtar italian, Graziano Cesari ka komentuar fitoren e Barcelonës...
0 109

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar për herë të parë lidhur me lajmin që qarkullon se ditën e sotme ai është dorëhequr nga...
0 106

Në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, nën organizimin e Institutit “Yunus Emre” Shkup, mbahet ligjëratë me temë “Dilemat e modernizmit dhe kërkesat e reja...
0 117

Naser Raufi, avokati mbrojtës në rastin “Lagjja e Trimave- Kumanovë, ekskluzivisht për Lajm TV ka zbardhur një moment rreth ngjarjes që nuk është publikuar...