0 142

Me siguri, ju keni dëgjuar të paktën një nga këto thënie të “pavdekshme” në një moment gjatë jetës tuaj: “Njohja e vetes,...
0 171

Policia është vënë në kërkim të biznesmenit Seat Koçan, i akuzuar nga Prokuroria Speciale në rastin “Trust”. Libertas mëson jozyrtarisht se afaristi dhe pronari...
0 108

Forcat Speciale të Policisë së Maqedonisë janë stacionuar para disa ditëve në “Kodrën e Diellit” në Tetovë respektivisht në hotel “Sllavija” njoftojnë për portalin...
0 128

Përkundër një fundi të vështirë në 2016, Samsung ka mbetur shitësi kryesor i telefonave ‘smart’ duke shitur 308.5 milionë njësi në vitin e kaluar,...
0 114

Pas deklaratës së presidentit të republikës së Maqedonisë Gjorgje Ivanov se ushtria e Maqedonisë është e gatshme për të qenë mbrojtës i integritetit dhe...
0 156

Antonio Milloshovski nga VMRO-DPMN ka mbajtur konferencë për shtyp e cila ishte si përgjigje ndaj promovimit të...
0 136

“Ofertën që sot e prezantoi zotëri Zaev është si rezultat i negociatave që i kanë zhvilluar LSDM-ja...
0 117

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka ndryshuar formacionin pak orë para ndeshjes kundër Milanit në Torino. Juventus (4-2-3-1): Buffon; Barzagli, Bonucci, Benatia, Asamoah; Khedira, Pjanic;...
0 108

Gordon Douglas Chalmers ka përdorur rrjetet Facebook dhe Skype përmes të cilave ka gjetur viktimat e tij. Personat e famshëm shpesh përdorin famën e tyre...
0 190

Flamuri që para çerek shekulli u ngrit këtu në Fushën e Rrafshët, paraqiste porosi të qartë se...