0 132

Fatime Fetai, prokurore speciale, kohëve të fundit është kthyer në idhull të shumë femrave falë arritjeve të mëdha në karrierën e saj. Ajo nuk...
0 112

Në kohën kur presidenti Ivanov refuzon të ia dorëzojë mandatin Zoran Zaevit, ekspertët juridikë vlerësojnë se 2 janë opsionet më të mundshme për zhbllokimin...
0 108

Nokia ka prezantuar dy telefona të rinjë në MWC, mirëpo asnjëri prej tyre nuk është telefoni kryesor për të cilin kemi shpresuar. Sidoqoftë, kompania...
0 124

Javët e fundit kanë qarkulluar disa spekulime të ndryshme të cilat supozonin se celularët e rinj do të vijnë me mundësi të njohjes së...
0 105

Portieri i kampionit në fuqi në Itali, Juventusi, Gianluigi Buffon, shprehet se ka bërë tifo për Napolin kundër Real Madridit. “Bëra tifo për Napolin...
0 109

Në hemorroide mjekësia popullore shfrytëzon këtë skemë mjekimi: Rreth 100 kokrra ferreçka gjembaçi përgatiten dhe piqen si kafe, bluhen ose pluhurosen në havan dhe përzihen...
0 118

Dy skiatorë e humbën jetën sot në dy orteqe të ndara në Alpe, ndërsa dy persona konsiderohen...
0 92

Ka përfunduar pa epilog edhe takimi i sotëm mes përfaqësuesve të EVN-së dhe këshillit organizativ të protestuesve të cilët gjatë muajit të kaluar protestuan...
0 88

Manchester Utd ka ndër sfidat më të vështira në të 8-tën e finales së Europa League. ‘Djajtë e Kuq’ do të luajnë në konak...
0 112

Është normalizuar puna e Muzeut të alfabetit shqip në Manasitr, ndërsa gjatë ditës kemi pasur edhe vizitë...