0 84

Editorial Almakos.com Në Maqedoni dy muajt e fundit po ndodh një presedan që i tejkalon të gjitha premisat teorike të funkcionimit normal të shtetit. Ajo...
0 84

Për momentin në Maqedoni nuk ekziston kapacitet i thellë politik i cili do të zgjidhte krizën e cila po thellohet edhe më shumë me...
0 80

Shtëpia e Bardhë bëri të ditur se presidenti Donald Tramp ka nënshkruar urdhrin e rishikuar ekzekutiv, që u ndalon hyrjen në SHBA, për 90...
0 105

Preferenca e kuzhinave të huaja po bëhet gjithnjë e më shumë e lakmueshme nga shqiptarët. Por për hir të së vërtetës, konsumimi i gatimeve...
0 110

Sipas disa raporteve, iPhone 8 do të jetë shumë më ndryshe nga celularët e tjerë të Apple, duke pësuar një ndryshim të madh. Dhe tani,...
0 77

Prodhuesit gjermanë Mercedes dhe Porsche, kanë hyrë në një garë të re rivaliteti, kësaj radhë për super-makinën më të mirë më katër dyer. Vetëm pak...
0 102

Përfaqësuesja e lartë e Politikës së Jashtme dhe e Sigurisë, Federika Mogerini para fillimit të debatit për...
0 80

Kampioni i Europës në kërcim së gjati në salla të mbyllura, Izmir Smajlaj është rikthyer sot në Shqipëri. Ai është pritur nga familjar dhe miqtë...
0 74

Sulmuesi kilian po kalon muajt e fundit me klubin nga Londra. E ardhmja e Alexis Sanchez do të jetë larg Arsenalit. Sipas Daily Mirror, ish-lojtari...
0 109

Me rastin e 130 vjetorit të hapjes së shkollës së parë në gjuhën shqipe dhe vitin themeltar...