0 109

Zvarritja e procesit të formimit të Qeverisë së re të Maqedonisë bllokon dhe organizimin e zgjedhjeve lokale, që duhet të mbahen në maj të...
0 77

Për Aristotelin, fizika qe shkenca parësore që mund të na tregonte pothuajse gjithçka rreth kozmosit. Por ai mendonte gjithashtu se të gjitha gjërat e...
0 92

Një vajzë e re duket se ka rënë në ‘grackën’ e mashtrimeve për një vend punë më të mirë. Ajo provokoi shefin e saj...
0 99

Skuadra e Shkëndijës nuk ka arritur të shfrytëzojë kiksin e Vardarit, e cila humbi 2:1 nga Pobeda. Kuqezinjtë në derbin shqiptar me Shkupin, përkundër...
0 69

MSc.Elmir M.Mustafai Me rritjen e numrit të automjeteve dhe numrit të banorëve, ndërtimi intensiv i objekteve kolektive, faktorët ekonomik dhe social, teknologjia e menaxhimit me...
0 66

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka akuzuar Gjermaninë se po vë në jetë “praktika naziste” ditë pasi një bashki në Gjermani anuloi lejen për...
0 70

Mercedes tërheq rreth 354 mijë automjete dhe makina SUV nga SHBA-të, për shkak se një pjesë e gjeneratorit mund të nxehet dhe të shkaktojë...
0 79

Aplikacioni “Snapchat”, përpos kreativitetit, është edhe i rrezikshëm për përdoruesit e tij. “Studimi zbulon se vajzat adoleshente janë ato më të rrezikuarat nga ky aplikacion...
0 65

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique zejen e trajnerit duket se do të vazhdojë në Angli. Mediat britanike shkruajnë se spanjolli, i cili ditë më parë...
0 68

Austriaku Michael Matt ua bëri mat skiatorëve! Ai triumfoi në disiplinën e sllallomit, që u mbajt në qendrën e Skive në Kranjska Gora të...