0 130

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Federika Mogerini tha mbrëmë...
0 79

Shpalljet publike për ndërtim të gazpërçuesit sekondar dhe tercial përmes partneritetit publiko-privat sot janë publikuar në mediat...
0 110

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federika Mogerini, ka...
0 84

VMRO-DPMNE i bën thirrje LSDM-së dhe Zoran Zaevit nëse janë të sigurt se pranimi i platformës gjithëshqiptare...
0 76

Këtë fundjavë në bulevardin “Boris Trajkovski” do të vendoset regjim i përkohshëm komunikacioni dhe sinjalizim adekuat rrugor. Qyteti...
0 72

Në mbledhjen e djeshme që zgjati shumë orë në kryesinë e BDI-së në Tetovë është vendosur që...
0 111

Ish-kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Savo Klimovski, ka thënë se asnjë vend i Ballkanit nuk do të jetë i qetë nëse në Maqedoni do...
0 112

Qeveria në Tiranë publikoi sot një strategji të re në goditjen e trafikimit dhe kultivimit të bimëve narkotike, duke vendosur në qendër të parandalimin...
0 98

Zyra e Këshilltarit për Çështjet Fetare, pranë Ambasadës së Turqisë në Shkup në bashkëpunim me Bashkësinë Islame në Republikën e Maqedonisë, organizojnë një kurs...
0 129

Ministri i Jashtëm gjerman Sigmar Gabriel shprehet i “shqetësuar thellë” me acarimet e fundit të gjendjes në Maqedoni. Gabriel ka kritikuar vendimin e presidentit...