0 126

Kjo recetë është përdorur për shumë vite nga një sërë gjeneratash. Dhe ende është një zgjidhje për problemet aktuale të shpeshta mes çifteve. Shumë...
0 125

Një formë e re sundimi po përhapet në Ballkan: qeverisje autoritare, argumentim nacionalist, drejtim neoliberal i ekonomisë. Një korrigjues i rëndësishëm mund të ishte...
0 88

Gazetari dhe botuesi portalit kritikues të VMRO-se “Novatv” Borjan Jovanovski njëherit edhe bashkëshorti i aktores shqiptare Armenis Nokshiqi është poshtërsuar sot keq në...
0 84

Edi Rama në rrjetet sociale ka përkujtuar 2 marsin e 1444 kur Skendebeu u bë pararendësi i paqtimit, solidaritetit dhe shtetformimit mes shqiptarëve në...
0 80

Janeva ka gjasa të përjashtojë nga ekipi i saj prokuroren Fatime Fetai, njoftojnë burime të afërta me prokurorinë. Shkak për këtë është afërsia e...
0 78

Shefja e diplomacisë evropiane Federika Mogerini pas takimit me liderët e partive dhe presidentin Ivanov kërkoi nga ky i fundit të rikthejë edhe një...
0 84

Nga Blendi Fevziu – Vullnetet politike testohen në momente delikate. Deklaratat vihen në provë kur vjen momenti për t’i konkretizuar ato. Ajo që po ndodh...
0 75

Vijojnë edhe sot protestat kundër platformës shqiptare nga të ashtuquajturit “Iniciativa për Maqedoni të përbashkët”. Përveç në kryeqytet sot pritet të mbahen protesta edhe...
0 84

Modeli Eclipse ka qenë një nga makinat më të mira të prodhuesit japonez Mitsubishi, si dhe ishte shumë i kërkuar në treg. Por, meqenëse kërkesat...
0 81

Gazetari nga Kosova Milaim Zeka ka komentuar zhvillimet e fundit politike në Maqedoni pas refuzimit të presidentit Ivanov për t’ia dhënë mandatin liderit të...