0 165

Gjorge Ivanov duhet ta tërheq vendimin dhe menjëherë ta jep mandatin për formim të qeverisë së re,...
0 108

Këshilltari për Sigurinë i presidentit të ri të SHBA-ve Donald Trump, gjenerali Raymond McMaster ka shokuar me analizën e tij se në luftën e...
0 104

Nisma qytetare “Për Maqedoninë e përbashkët” sonte në Shkup e mbajti marshin e tretë protestues kundër ndryshimit...
0 88

Eurokomisari për negociata për zgjerim Johanes Han, sonte përmes profilit të tij në rrjetin social “Tuiter” reagoi...
0 113

Lojtari brazilian i Shkëndijës Steno Junior sot është fotografuar duke çuar duart lart, një mënyrë kjo islame e lutjes nda Zotit…Ka pranuar islamin Junior...
0 102

Një analizë e Qendrës Hulumtuese Pew thotë se deri më 2050 Islami do të jetë besimi më i madh në botë, duke kaluar Krishterimin. Në...
0 121

Nuk do të mendonit se përqafimi do të kishte një rol të tillë në jetën tuaj. Por ai mund të ndihmojë njerëzit që vuajnë nga...
0 95

Dhuna e shprehur në rrugët e Shkupit ndaj gazetarëve në protestën e fundit të protestuesve kundër gjuhës shqipe është indikacion se e njëjta mund...
0 82

Tirana zyrtare nuk ka reaguar ndaj akuzave të drejtpërdrejta që vijnë nga Maqedonia se ajo ka ndërhyrë në punët e brendshme të vendit fqinj...
0 109

Skuadra e Shkëndijës ka arritur fitore me rezultatin 3:1 kundrejt Vardarit në stadiumin “Telekom Arena”, në kuadër të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Kupës...