0 70

Një aksident komunikacioni rreth orës 22:30 ka ndodhur vetëm 200 metra larg pikëpagesës rrugore në autostradën Gostivar – Tetovë. Sipas informatave që mësuam nga...
0 60

Jam dashuruar në fqinjën time por ajo është në lidhje me një tjetër… Një vajzë 23 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se i pëlqen...
0 55

“Paraja nuk është gjithçka”, thotë për rrjetin ballkanik të mediumit “Al Jazeera” 15-vjeçari Ardian Ruhani, i cili shet kikirikë në rrugët e Prishtinës. Ai është...
0 75

Një incident i përgjakshëm ka ndodhur sonte rreth orës 19:15 tek bulevardi Pitu Guli në afërsi të Bankës Popullore. Në përleshjen janë përfshirë dy grupe...
0 72

Disa persona ishin në pjesën e sipërme të portës “Maqedoni”, dhe kanë hedhur kartëmonedha, të cilat kanë qenë të shtypura në dy gjuhë,...
0 74

Para pak casteve ka ndodhur një incident në protestën e organizuar nga shoqata maqedonase “Tvrdokorni” në Shkup ku disa protestues në protestë kanë sulmuar...
0 58

Parlamenti Evropian bëri thirrje për formimin e shpejtë të Qeverisë dhe kthimin e Maqedonisë në rrugën evropiane. Komiteti për punë të jashtme i cili...
0 69

Trajneri i Everton Ronald Koeman ka zbuluar se një rikthim i sulmuesit të Manchester United Wayne Rooney do të ishte i mirëpritur, gjatë një...
0 89

Çmimi mesatar i shitjes me pakicë të energjisë elektrike për amvisëritë në Maqedoni në gjysmën e dytë...
0 138

Shfrytëzim optimal i resurseve dhe energjisë nëpër shtëpi dhe mjediset e punës nuk është luks dhe privilegj,...