0 61

Dua Lipa padiskutim është shndërruar në një nga artistet e reja më të preferuara në tegun e muziëks botërore. Ndërkohë që po shijon suksesin e...
0 59

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me situatën aktuale në Maqedoni, duke thënë se Maqedonia është nyja...
0 76

Rihanna dhe Azealia Banks janë përfshirë në një sherr në rrjetet sociale për shkak të Donald Trump. Zënka mes tyre ka nisur për shkak...
0 66

Me planin për të shtuar 60 modele deri në vitin 2020, Audi është duke punuar që të lansojë edhe një model të veçantë të...
0 81

VMRO-DPMNE sot përmes një kumtese kërkon sqarim nga Ambasada e SHBA-së në Shkup nëse pozicioni i tyre...
0 97

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se nesër do të dalë para...
0 111

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov nesër do të realizojë takime të ndara me partitë politike,...
0 56

Skuadra holandeze e Twentes ka zyrtarizuar në skuadër edhe një kosovar, ku pas Celinës gjatë merkatos verore, sot ka arritur marrëveshje edhe me sulmuesin...
0 72

Ramush Haradinaj, aktualisht po mbahet nën masën e lirimit me kusht, mbi bazën e një procesi që po zhvillohet ndaj tij nga autoritetet franceze...
0 90

Kontrollet nëpër komuna nuk kanë prapavijë politike. Kështu thotë për Alsat M drejtori i inspektoratit të punës, Alajdin Avziu. Sipas tij bëhet fjalë për...