0 118

Hani më pak, lëvizni më shumë dhe gjasat janë shumë të mëdha që të humbni peshë… por vetëm për një kohë të shkurtër. Nëse jeni...
0 130

Këshilli Kombëtar amerikan i informacionit, në bashkëpunim me CIA-n, kanë botuar “një hartë të së ardhmes 2020”. Së paku siç shkruajnë...
0 130

WhatsAppi e Snapchati, bashkë me Facebook Messengerin janë aplikacionet që po përdoren më së shumti për komunikim online. Por një kohë, lider i padiskutueshëm...
0 171

Duket se formatet e emisoneve televizive kanë nisur të përfshijnë çdo herë dhe më shumë lojërat me të ftuarit. E tillë është dhe...
0 105

Mërgim Mavraj ka bërë një premtim dhe po e mban atë. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, krejtësisht ndryshe nga sezoni i kaluar, po kalon...
0 116

Shtëpia e Bruhan Rizait nga Hasanbegu edhe pse ishte vlerësuar si e pabanueshme nga ana Komisionit për vlerësimin e dëmeve nga vërshimet e 6...
0 178

Me listën e pastruar zgjedhore, sipas metodologjisë siç ka këkrkuar LSDM-ja, janë demantuar pohimet e kësaj partie...
0 237

 Lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sot paralajmëroi masë të re me të cilën parashikohet furnizim...
0 188

Gardiani i portës së Juventusit, Gianluigi Buffon ka thënë se Juves i duhet më shumë punë për të synuar drejt objektivit më të rëndësishëm,...
0 173

KosICT mbaroi me konferencën dy ditore në Prishtinë për trendet e reja të teknologjisë. Në garën për lojëra online, më saktësisht në lojën ‘Counter Strike’...