0 149

B.Z. është një 24-vjeçare shqiptare nga Ferizaj i Kosovës e cila ka rrëfyer se si është sulmuar seksualisht nga dy persona teksa ishte me...
0 132

Jeta e përditshme është e mbushur me stres dhe nuk e kursen askënd. Por a është e mundur të hiqet stresi dhe të qetësohen...
0 152

Çfarë kanë thënë për gratë, dashurinë dhe martesën, filozofë, shkrimtar, politikanë, por edhe gra të mëdha. 100 thëniet më argëtuese të përzgjedhura nga “Tirana...
0 146

Prokuroria Speciale ka informuar se sot me ndihmën e një eksperti të jashtëm të siguruar nga prodhuesi i serverëve ndihmës që nuk janë...
0 150

Besnik T. Sulejmani, avokat Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) miratoi një rezolutë historike për të nisur negociatat në mars të vitit të ardhshëm e...
0 147

Emri, i cili të kujton të kaluarën, ka si prapashtesë fjalën “luks”, dhe nuk ka nevojë për shpjegime. Trashëgimtari i FF kushton 270 mijë...
0 174

Përveç të dhënave statistikore që flasin për ekonomi të dobët dhe standard të ulët të qytetarëve, nga ana tjetër edhe raporti i fundit i...
0 168

Aktorja shqiptare, Eliza Dushku njihet si një artistet më aktive në rrjetet sociale, ku shpesh ajo ndan imazhe të vecanta me fansat e saj. Këtë...
0 645

32 vjeçarja nga fshati Pallçisht i Poshtëm, dje në Polici ka paraqitur keqpërdorimin e identitetit të saj nga persona të panjohur. Policia ka njoftuar se...
0 152

Në fillim të muajit shtator, presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu premtoi se do të rinovonte kontratën me sulmuesin Lionel Messi por deri tani...