0 146

Është arritur marrëveshje mes partive opozitare shqiptare në Maqedoni, mëson Fakte nga burime të sigurta. UNITETI, LR PDSH dhe RDK nesër në Shkup do...
0 146

Një ditë pas shpërndarjes së Kuvendit të Maqedonisë, kryetari i deritanishëm i këtij institucioni ligjvënës, Trajko Veljanovski ka dekretuar 11 dhjetorin si datë për...
0 150

Banorët e zonave të përmbytura nga fshati Hasanbeg akuzojnë qeverinë se po bën sipas tyre diskriminim nga baza etnike gjatë ndarjes së fondeve për...
0 135

The post Skandal: Në këtë kasolle është selia e institutit që nxori BDI-në fituese në anketë – VIDEO appeared first on
0 150

Elmir Sejfullai* Personi i cili ishte pjesë e këshillit opozitar dhe Kryetari i saj, bëri atë që di të bëjë më së miri, TI LËRË...
0 94

Mos u shqetësoni nëse telefoni ju bie në ujë, pasi tashmë falë një pajisje të quajtur “Redux” nuk do të ketë më asnjë pasojë. Ky...
0 163

Arian Agushi, i njohur si Gold Ag në shumicën e këngëve të tij trajton tema patriotike. Ai i këndon vendlindjes së tij, Kosovës dhe...
0 133

Në takimin e ministrave të mbrojtjes të vendeve anëtare të nismës për bashkëpunim në Evropën Juglindore (SEDM)...
0 162

 Panairi i Shkupit prej sot është nikoqir i edicionit të 42-të të Panairit ndërkombëtar “TEHNOMA”...
0 150

Pasi një baba kishte dërguar djalin e tij minoren në bordello, duke ia paguar edhe marrëdhënien seksuale,...