0 206

“Jam një biznesmen i suksesshëm por skam fat në dashuri”, kështu nis letra e dërguar në adresë të psikologes së “The Sun”. Një 49-vjeçar tregon...
0 173

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) dhe lideri i saj Menduh Thaçi të Dielën në Komunën e Çairit vazhduan me programin e takimeve me strukturat e...
0 140

Shkruan: Abdulla Mehmeti Prej shumë vitesh, ekspertë për të drejtat e njeriut, studiues dhe analistë të shumtë e kanë konstatuar gjendjen e shqiptarëve në Maqedoni...
0 130

Feynoordi i Holandë është klubi i vetëm në Evropë i cili i ka fituar të gjitha ndeshjet. Kjo statistikë vlen për top 20 ligat e...
0 151

Sot janë zhvilluar ndeshjet e xhirosë së dhjetë të Ligës së parë të futbollit të Maqedonisë. Renova në stadiumin e qytetit në Tetovë...
0 108

Një studim me 5658 femra ka treguar se kush janë tradhtarët më të mëdha. Përdoruesit e një faqe për takime, ku preferohet edhe nga...
0 100

Emisioni Zona Express ka transmetuar sonte pjesën e parë të dokumentarit “Gjahu në UÇK”; ku janë transmetuar rrëfime dhe dëshmi se kush janë komandantët...
0 134

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil ka festuar 28 vjetorin e lindjes. Anëtari i Arsenalit e ka bërë këtë në...
0 144

Letra e 16 Gushtit 1797: Shqiptarët, komb trim sipas Napoleon Bonapartit Nga Aurenc Bebja* Napoleon Bonaparti, në letrën e 16 Gushtit 1797 dërguar pashait të Shkodrës...
0 180

Pas largimit të drejtoreshës së Qendrës për menaxhim me kriza, Suzana Saliu e cila do të jetë...