0 204

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi duke marrë pjesë bashkë në solemnitetin e organizuar në USHT, ku presidenti i...
0 170

Në vitin 2015 është hetuar një rritje dramatike e shpërnguljes nga Maqedonia për në Gjermani dhe pastaj numri i shtetasve të Maqedonisë që jetojnë...
0 235

Shkruan: Kurtali Kurtishi – Tani më që disa vite bota përballët me një problem shumë serioz, problemin e ndotjes së ajrit. Edhe vendi jonë...
0 145

Për vite të tëra, Apple mendonte se celularët me ekrane më të mëdha ishin të vështirë për t’u mbajtur dhe jo të lehtë për...
0 112

As një bebe nuk është e mjaftueshme për të larguar disa njerëz nga telefonat e tyre të mençur, shkruan Daily Mail. Një shpikës ka dërguar...
0 129

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka konfirmuar se Lionel Messi është gati për ndeshjen e fundjavë kundër Deportivo La Corunas. “Messi ka qenë përsëri me...
0 152

Donis Avdijaj ka përfunduar nën hetim nga Prokuroria e Osnabrukut pasi dosja e tij është bërë voluminoze. Donis Avdijaj është një nga talentët më premtues...
0 143

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe komisari për politikë evropiane, fqinjësore dhe negociata për zgjerim i BE-së,...
0 141

Në interes të Republikës së Maqedonisë është të vazhdojë zbatimi i politikës tatimore ekzistuese i tatimeve të...
0 163

Gjykata e Apelit në Shkup pjesërisht i ka fuqizuar ankesat e të akuzuarve në lëndën “Spiuni” dhe...