0 221

Në hapësirat e UEJL në Shkup sot vazhdoi regjistrimi i studentëve të universitetit të ri UNT. Kjo po vazhdon pas marrëveshjes që universiteti i...
0 215

Një organizatë droge e përbërë nga shqiptarë dhe grekë është goditur nga policia helene në Athinë. Katër persona janë arrestuar, dy shqiptarë 33 vjeç...
0 226

Nëse keni menduar të keni një makinë për zonat malore, atëherë përgjigja është GMC. E projektuar enkas për terrene të vështira, automjeti pritet të prezantohet...
0 163

Gjiganti koreanojugor, “Samsung Electronics”, ka ulur sot parashikimet mbi përfitimet operative në tremujorin e tretë, me 33,3 për qind si pasojë të dështimit që...
0 127

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Amir Abrashi është lënduar shumë rëndë gjatë seancës stërvitore me klubin gjerman të Freibrgut. Abrashi ka përfunduar në spital pasi në...
0 132

Arlind Ajeti është rikuperuar nga dëmtimi që e mbajti për disa javë jashtë fushave të lojës. Lojtari do të jetë pjesë e skuadrës për sfidën...
0 143

Drejtuesit e Real Madridit kanë konfirmuar se skuadra e “Los Blancos” ka arritur një marrëveshje me mesfushorin gjerman Toni Kroos. Lojtari ka rinovuar me klubin...
0 158

Kancelarja gjermane Angela Merkel gjithmonë ka potencuar se qasja deri te tregu i vetëm i Bashkimit Evropian...
0 216

VMRO-DPMNE propozon që Kuvendi i Republikës së Maqedonisë pasdite në orën 17 të caktojë seancë në të...
0 202

Disa djem nga Shtetet e bashkuara te Amerikes filmojne veten e tyre duke ikur nga sigurimi i banesave,menyra se si e bejne do tu...