0 164

Policia maqedonase ka arrestuar vëllain e Musa Xhaferit, thonë për Gazetën “Lajm”, burime të sigurta policore. Sipas këtyre burimeve, vëllai i Musa Xhaferit është arrestuar...
0 356

Me këngën e tij rep , ai po magjeps jo vetëm Evropën, por edhe kufijtë përtej saj. Si 16 vjeçar që është, njihet edhe...
0 195

SHAQIR ISLAMI Dikur qitnim flakë për një universitet në gjuhën shqipe! Duhej derdhur gjak për ta themeluar USHT’në. Pastaj u themelua ‘Shtuli’. Ndonëse, USHT...
0 105

VMRO-DPMNE-ja strategjinë e saj kryesore zgjedhore do ta bazoje në mbrojtjen e shtetit nga federalizmi, thuan burime brenda kësaj partie. Politikologët janë të bindur se...
0 95

Arjan Çani u rrëfye të dielën. Ai që jemi mësuar ta shohim gjithmonë të shtyjë personazhet drejt një “Zone të lirë”, këtë herë ka...
0 83

Mbrëmjen e djeshme i gjithë stadiumi “Loro Boriçi” u ngrit në këmbë dhe duartrokiti Andres Iniestan i cili në minutën e 77’ doli nga...
0 70

Në malin Aso që ndodhet në jug të Japonisë, ka shpërthyer një vullkan që ka hedhur shtëllunga hiri në largësi prej 12 kilometrash. Ky është...
0 91

Prodhuesit e makinave duket se po e marrin seriozisht konkurencën për të ndërtuar makina elektronike.Shumë prej sipermarrësve kanë konfirmuar se së shpejti do të...
0 82

Gabriel García Márquez konsiderohet si shkrimtari që popullarizoi realizmin magjik, një zhanër që ndërthur përshkrime të jetës së përditshme me elementë fantastikë. Ai kujtohet më...
0 85

Në qershor të vitit 2015 në lokalin “Barcode” në rrugën JNA (Dervish Cara) në Tetovë, ndodhi  një incident i armatosur ku dy persona hynë në...