0 158

Mësohet zyrtarisht formacioni me të cilin Shqipëria do të luajë kundër Spanjës, në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, në orën 20:45. Shqipëria do të zbresë...
0 119

Mbi 1200 efektivë të RENEA-s, FNSH-së dhe Policisë Shkodër do të jenë të angazhuar në mbarëvajtjen...
0 120

Në Shkup në bul. “Brigada maqedonase-kosovare”, dje rreth orës 16.30 nëpunësit policorë nga SP Bit Pazar gjatë...
0 102

Njëmijë vende të reja pune do të hapen me investimin e kompanisë gjermane “STS Tekstajlls” e...
0 77

Për të disfatën herë me radhë, futbollisti i njohur i kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti iu rikthye vendit...
0 135

Vetëm një javë më parë tha se do të ishte shumë i lumtur që t’i shfaroste të droguarit, njësoj si Hitleri masakroi hebrenjtë dhe...
0 160

Dënime me kusht prej tre muajve për drejtorin e ndërmarrjes publike komunale të Tetovës, Xhelal Ceka si dhe 3200 euro gjobë me...
0 140

Filmi “Mother” i artistëve nga Gjeorgjia, është fitues i festivalit të pestë me radhë të filmit me metrazh të shkurtë, TIFF ODA 2016. Në...
0 100

Në Stacionin Policor në Tetovë, imami xhamisë Tabahane, ka denoncuar se është plaçkitur xhamia. Keqbërësi është futur në xhami dhe ka dëmtuar arkën metalike për...
0 105

Në bulevardin “Brigada Kosovaro-Maqedonase”, në Shkup, dje rreth orës 16:30, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor i Bit Pazarit, janë sulmuar nga dy persona të...