0 182

71′ Hyka pason shkurt topin për Hysajn në ekzekutimin e një goditje këndi. Mbrojtësi kroson bukur në zonë dhe Balaj gjendet i pozicionuar saktë...
0 153

Vaduz – Takimi i vlefshëm për kualifikueset e Kupës së Botës “Rusi 2018” mes Lihtenshtejnit dhe Shqipërisë. Ky takim i përket xhiros së dytë...
0 144

Po informojmë publikun e gjerë që një lajm i plasuar në portalet lokale me titull “Mbyllet ‘Eco Guerilla’, distancohen themeluesit” është informacion i pasaktë....
0 148

12 vjet më parë, francezët ishin duke qeshur me njëri-tjetrin kur ata raportuan vendimin britanik për të ndaluar buzëqeshjet me gojë të hapur në...
0 139

Jo shpesh ndodh që tifozët ta duan personin që e ndan drejtësinë në një ndeshje futbolli. Mirëpo, të gjithë e duan gjyqtaren ruse, Ekaterina Kostjunina....
0 128

Në pistën e testimit në Nurgburgring të Gjermanisë, është fotografuar Aventadori i ri teksa bënte xhiro me mbështjellësin kamuflazh. Modeli i ri, për dallim nga...
0 134

Për të gjithë ata që mendojnë se kanë IQ të ulët, tashmë shkenca ka gjetur një zgjidhje. Modafinil, ky është emri i ilaçit që sipas...
0 102

Ekziston një aplikacion shumë interesant, të cilin përdoruesit e internetit duhet ta njohin prej kohësh. Quhet “stars sighting” dhe sinjalizon se ku shkojnë njerëzit...
0 100

Qyteti i Resnjës k.Sh. (51) dje në polici ka paraqitur se nga kasaforta e huazuar në...
0 114

Altuna Sejdiu duket se nuk ndihet e përmbushur në jetën private. Ajo ka bërë bujë me fotografinë e fundit të publikuar në llogarinë personale të...