0 121

Tetori ka sjellë në jetë politikanë që i kanë sjellë faqe të ndryshme Shqipërisë. Njëri e ka bërë mbretëri, tjetri diktaturë, tjetri demokraci… Ahmet Zogu...
0 115

Akuza e ish-ushtarëve të UÇK-së: I nderuari Ali Ahmeti po ndaj kohë për të të shkruar një letër të hapur drejtuar ty si Komandant...
0 103

“Sot, kur partia maqedonase VMRO-DPMNE, bashkë me degët e saj shqiptare, BDI dhe PDSH, me votën dhe veprimin e tyre e penguan zgjatjen e...
0 103

“Sot, kur partia maqedonase VMRO-DPMNE, bashkë me degët e saj shqiptare, BDI dhe PDSH, me votën dhe veprimin e tyre e penguan zgjatjen e...
0 128

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, ka kritikuar OBRM-PDUKM dhe BDI-në në lidhje me atë, se të dy partitë, nuk votuan ndryshimet e propozuara të...
0 108

Komisioni Diciplinorë i UEFA-së ka vendosur gjobë në vlerë prej 15 000 eurove për KF Shkëndija, për shkak të sjelljes së tifozëve në ndeshjen...
0 96

Baballarë e nëna janë përfshirë në një sherr masiv gjatë ditëlindjes së një fëmije. Ngjarja ka ndodhur në Floridan Jugore. Në pamje shihen fëmijët që...
0 106

Të tjera detaje kanë dalë në lidhje me grabitjen e Kim Kardashian gjatë qëndrimit të saj në Paris. Sipas revistës “People”, 35-vjeçarja ndodhej në...
0 101

Në themelimin e organeve të Universitetit “Nënë Tereza” janë bërë disa shkelje ligjore. Sipas ekspertëve, përveç mos-përzgjedhjen adekuate të Stafit Akademik, vetë anëtarët e...
0 155

WhatsApp vazhdon me përditësimet e tij duke huazuar mjaft nga Snapchat. Versioni i ri, i vlefshëm përmes përditësimet në ‘store’ është vetëm lëvizja e fundit...